Raštai, III tomas

Raštai, III tomas

4,92 € 16,99 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Raštai, III tomas
ISBN: 9955-475-30-7
Knygos ištrauka: JONAS BALYS - ŽYMIAUSIAS XX AMŽIAUS LIETUVIŲ PASAKŲ TYRINĖTOJAS

Laikas įvertina visa, ką mes nuveikiame šiame gyvenime. Tautosakininko Jono Balio darbai antrąkart leidžiami praėjus daugiau kaip šešiasdešimčiai metų. Profesionalus pasirengimas: studijos Kauno, Graco, Vienos universitetuose, filosofijos daktaratas Vienoje 1933 metais, tiriamasis folkloristinis darbas Helsinkyje; gebėjimas koordinuoti ir skatinti mūsų paveldo išsaugojimą - rinkti ir skelbti lietuvių tautosaką padėjo dr. Baliui pateikti pagrindinį lietuvių pasakų ir sakmių tyrinėjimą praėjusiame amžiuje. Parengęs 1936 metais "Lietuvių pasakojamosios tautosakos motyvų katalogą", Jonas Balys tapo vienu žymiausių XX amžiaus lietuvių pasakų tyrinėtojų. Remdamasis savo meto patirtimi, jis sukūrė parankią ir paprastą lietuvių pasakų, sakmių, legendų, padavimų ir anekdotų klasifikavimo sistemą, nepretenduodamas į tobulumą, bet stengdamasis aprėpti jo sukurtame Lietuvių tautosakos archyve saugomą medžiagą. Sistemindamas lietuviškąją medžiagą, jis parodė ir platų lyginamąjį kontekstą, ieškojo analogijų ir paralelių kitų tautų žodinėje kūryboje. Ši knyga iki šiol aktuali ir vertinga, įvedanti į tarptautinę apyvartą lietuviškąjį lobyną.
Svarbi fokloristikos mokslo propogavimui yra Jono Balio studija "Pasakojamoji tautosaka ir jos tyrinėjimai", parodanti aktyvų ir įvairų mokslinį naratyvinės kultūros tyrėjų gyvenimą.
Pradėjęs publikuoti sukauptą lietuvių tautosaką, 1940 metais lietuvių pasakininkas parengė ir išleido "Lietuvių liaudies sakmių" I tomą, kuriame daugiau kaip 500 tekstų. Publikuojama medžiaga išdėstyta pagal Balio nacionalinį sakmių katalogą. Tai pirmasis mokslinis lietuvių liaudies sakmių leidinys, gausus ir įdomus, kaip mūsų senolių patirtis ir išmintis.

Rita Repšienė
Išleidimo metai: 2002
Puslapių skaičius: 545
Formatas: 17x26 cm
Įrišimas: Minkštas
Anotacija: Trečiajame Jono Balio Raštų tome pateikiami du svarbiausi lietuvių pasakojamosios tautosakos tyrinėjimus reprezentuojantys darbai - "Lietuvių pasakojamosios tautosakos motyvų katalogas" ir "Lietuvių liaudies sakmės, I tomas".
Rengiant šį tomą, laikomasi tų pačių kultūriniam palikimui taikomų nuostatų, kaip ir pirmame ir antrame tomuose - tekstai pateikiami autentiški, taisytos tik aiškios korektūros klaidos, skyrybos mažmožiai, žodžių rašyba, atsižvelgiant į paties autoriaus reikalavimus. Tiesa, dėl didelės ir įvairialypės tomo apimties apsiribota tik viena asmenvardžių rodykle.
Autoriai: Jonas Balys
Leidykla: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Sudarytojas: Parengė Rita Repšienė
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai