Maorių mitai ir legendos

Maorių mitai ir legendos

7,62 € 26,31 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Maorių mitai ir legendos
ISBN: 978-5-417-00988-4
Įrišimas: Kietas
Išleidimo metai: 2009
Puslapių skaičius: 300
Formatas: 13x21
Vertėjas: Iš anglų kalbos vertė Vanda Irbytė Koženiauskienė
Anotacija:

A. W. Reedo parengta knyga „Maorių mitai ir legendos“ – vienas pirmųjų leidinių, supažindinančių su Lietuvos skaitytojams menkai arba iš viso nepažįstama maorių mitologija bei folkloru.

Rinktinė „Maorių žemės mitai ir legendos“, pirmą kartą išleista 1946 m., buvo apdovanota Esther Glen medaliu kaip geriausia vaikams skirta knyga išleista Naujojoje Zelandijoje, tačiau jos aktualumas anaiptol neapsiriboja tik vaikiška skaitytojų auditorija. Iki šių dienų knyga nuolat perleidžiama ne tik N. Zelandijoje, bet ir Jungtinėje Karalystėje, Rusijoje, Australijoje. Knyga yra aktuali ir specialistams, filologams, istorikams, menotyrininkams, kultūrologams, kurie domisi pasaulio mitologija ir folkloru.

Maoriai – tai Rytų Polinezijos gyventojų, kanojų dirbėjų ir žvejų, į Naująją Zelandiją ir ją supančias salas atsikėlusių X amžiuje, palikuonys. XIX amžiaus pradžioje Naujoji Zelandija tapo Didžiosios Britanijos kolonija, todėl nuo tada maorių gyvenime, kultūroje, mene pamažu įsitvirtina europietiškoji kultūra, estetinis mąstymas ir pan. Maoriai savo rašto neturėjo, todėl krašto, genčių istorijos, įvykiai, buvo perduodami dainomis iš kartos į kartą.

Knygos autorius A. W. Reedas, daugelį metų tyrinėjęs maorių papročius, mitologiją, menus ir amatus, yra surinkęs ir užrašęs populiariausius maorių žodinėje tradicijoje išlikusius mitus ir legendas anglų kalba. Jis taip pat yra išleidęs ne vieną maoriams skirtą leidinį, taip pat auklėjamojo pobūdžio knygų ir knygų vaikams.

Autoriai: A. W. Reed
Leidykla: Mintis
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai