Lietuvių patarlės ir priežodžiai, II tomas

Lietuvių patarlės ir priežodžiai, II tomas

11,08 € 38,26 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Lietuvių patarlės ir priežodžiai, II tomas
Sudarytojas: Parengė Giedrė Bufienė, Kazys Grigas, Rasa Kašėtienė, Lilija Kudirkienė, Dalia Zaikauskienė
Leidykla: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Anotacija: Lietuvių patarlių ir priežodžių II tomas (E–J) toliau tęsia Lietuvių literatūros ir tautosakos institute dešimtmečius kauptų patarlių, priežodžių, įvairių kitų tradicinių lietuviškų ekspresyvių, sąmojingų posakių skelbimą.

Patarlių variantai grupuojami į tipus, kiekvienam suteikiant antraštę bendrinės kalbos formomis. Tipo variantuose išlaikomos tarmės formos (fonetika ir morfologija). Nurodomi rankraštyno (LTR, LMD) ar publikavimo duomenys, taip pat ir pakartotinis spausdinimas reikšmingesniuose šaltiniuose. Į antrąjį tomą sutalpinta per 3000 tipų (Nr. 3273–6494: numeracija tęstinė, LPP I baigiasi 3272 numeriu), o tipo apimtis svyruoja nuo atskirų variantų iki dešimčių ir net šimtų, margesnės sandaros tipai suskaidyti į atskiras versijas. Tipo komentaruose pateikiamas patarlės kontekstas (jei jis buvo rinkėjo užfiksuotas) ir pateikėjo, užrašytojo ar ankstesnės publikacijos rengėjo pateikta patarlės turinio interpretacija. Kiek tai įmanoma, komentarai nurodo seniausius patarlių užrašymus ar publikacijas (baigiant XIX amžiumi), yra nuorodų į galimą ryšį su kitų tautosakos žanrų kūriniais. Prie daugelio populiarių patarlių palyginimui tipo gale yra nuoroda į kitą panašaus turinio (dažnai – ir analogiškos struktūros bei artimos leksikos) patarlę.

Leidinys bent kiek atskleidžia lietuvių patarlių/priežodžių ryšį su kitų, giminingų ar kaimyninių, Europos tautų patarlėmis: tipo gale pateikiami lietuviškos patarlės analogai, jei jų rasta mokslinėse publikacijose, latvių, lenkų, vokiečių, anglų, rusų ir lotynų kalbomis. Tomas užbaigiamas lietuvių patarlių antraštinių tekstų vertimais į anglų, vokiečių ir rusų kalbas (šiame tome spausdinami ir LPP I antraščių vertimai į anglų kalbą).
ISBN: 978-9955-698-3
Įrišimas: Kietas
Išleidimo metai: 2008
Formatas: 19x26
Puslapių skaičius: 830
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai