Lietuvių liaudies pasakų repertuaras

Lietuvių liaudies pasakų repertuaras

5,73 € 19,78 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Lietuvių liaudies pasakų repertuaras
Autoriai: Bronislava Kerbelytė
Leidykla: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Anotacija: Šis leidinys skirtas skaitytojams, kurie norėtų susipažinti su lietuvių pasakų žanrais, jų siužetais bei kiekvienos pasakos turinio varijavimu. Leidinyje nurodoma, kiek kartų ir kokiuose Lietuvos regionuose konkreti pasaka užrašyta, kokiuose moksliniuose leidiniuose paskelbta; pateikiami mokslinių vertimų į kitas kalbas šaltiniai.
Šiame leidinyje remiamasi žiniomis apie lietuvių pasakas, kurias autorė sukaupė, analizuodama daugiau kaip 40 tūkstančių tekstų ir "Lietuvių pasakojamosios tautosakos kataloge" (LPTK) grupuodama variantus pagal semantikos ir struktūrų panašumą.
Pasakų ir kitų tradicinės kultūros reiškinių tyrinėtojams, kurie norėtų detaliau susipažinti su lietuvių pasakų varijavimo dėsningumais, su kūrinių struktūromis, su jų ar atskirų struktūrinių elementų (elementariųjų siužetų) semantika, sužinoti, kokiuose kontekstuose pasitaiko tam tikri veiksmai, objektai ar kitos detalės, susirasti atitinkamus spausdintus ar rankraštinius tekstus, patartina naudotis "Lietuvių pasakojamosios tautosakos katalogu".
Išleidimo metai: 2002
ISBN: 9955-475-23-4
Įrišimas: Kietas
Puslapių skaičius: 362
Formatas: 15x21
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai