Jie kūrė pasaulio istoriją. Nuo Renesanso iki Švietimo

Jie kūrė pasaulio istoriją. Nuo Renesanso iki Švietimo

27,89 € 96,30 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Jie kūrė pasaulio istoriją. Nuo Renesanso iki Švietimo epochos
ISBN: 9986-39-295-0
Knygos ištrauka:

ĮŽANGA

AR BŪTŲ BUVUSI ATRASTA AMERIKA, JEI NE KRISTUPO KOLUMBO UŽSISPYRIMAS, nepajudinamas tikėjimas Dievu ir... projekto klaidos? Kaip paaiškinti Prancūzijos absoliutinės monarchijos pakilimą ir spindesį, nepasidomėjus Karaliaus Saulės asmeniu? O kaip Prūsija, Austrija ir Anglija būtų galėjusios klestėti be Frydricho II ir Marijos Teresės?
O ar už politikos, mokslo, meno, filosofijos, religijų istoriją ne svarbesnė inžinierių, mokslininkų, menininkų, filosofų, mąstytojų ir pranašų istorija?
Tokius klausimus - iš pažiūros paprastus, bet drauge ir tokius sudėtingus - sprendė šio kūrinio autoriai.
Kiekviena epocha turi savo didžiuosius žmones, arba, galima sakyti, kiekvienas didis žmogus turi savo epochą, - taip glaudžiai įvykiai ir pokyčiai susiję su tais, kurie juos nulėmė ir įgyvendino.
Pasaulio istorija ir nepaprastų vyrų bei moterų istorija žengia koja kojon.
Renesansą, Vakarų suklestėjimą politikos, ekonomikos ir kultūros srityje paskatino išskirtinių asmenybių energija, talentas ir, kaip tada vadino italų humanistai, virtu. Jų toje epochoje buvo gausu: Karolis V ir Pranciškus I įvelia Europą į varžybas, kurios baigsis tik XVIII amžiuje; Raffaello, Dureris, Leonardo da Vinci, Michelangelo, perteikę perspektyvą, atranda naują pasaulio vaizdavimo būdą; Erazmas ir humanistai sukuria naują žmogaus koncepciją. Šios nuostabios permainos, atsiskleidžiančios literatūroje, nuo šiol kuriamoje vietinėmis tarmėmis, kaip liudija Rabelais, Shakespeare'o ir Cervanteso kūriniai, susijusios ir su krikščionių religija, kurios vienybė suskyla prasidėjus Lutherio ir Calvino reformacijai. Didžiajame Renesanse gausu griežčiausio religingumo pavyzdžių ir tarp protestantų (Muntzeris), ir tarp katalikų (Teresė Avilietė, Kryžiaus Jonas), bet jau atsiranda ir tolerancijos idealas, puoselėjamas Montaigne'io. Kopernikas, Galilei, Harvey, Descartes'as, Spinoza ir kiti reikalauja nedrausti mokslinės minties, kurią riboja to meto Bažnyčios Šventojo Rašto interpretacija.
Galingi valdovai kuria politines ir administracines tautinių valstybių sistemas. Nors didžiausias autoritetas čia yra Liudvikas XIV, nesunku pastebėti, kad jam tenka tam tikra reikšmė ilgalaikiame procese, kuriame prieš jį daug nuveikė Henrikas VIII ir Elžbieta I Anglijoje, Siuleimanas Puikusis Turkijoje, Ivanas Rūstusis Rusijoje, Akbaras Indijoje, Jejasus Tokugava Japonijoje... Tačiau dėl religinių prieštaravimų neretai apkaltinama politinė valdžia dažniausiai teisinasi religinėmis priežastimis. Taip Cromwellis daugeliui mąstytojų ir politikų taps pozityvia ar negatyvia atspara. Tokiomis aplinkybėmis nieko nestebina, kad scenoje pasirodo filosofas, simboliškas Švietimo amžiaus personažas, tampantis būtinu pašnekovu despotui, kurį reikia apšviesti, pavyzdžiui, Voltaire'as Frydrichui II, Diderot Jekaterinai II. Tačiau anglų liberalizmas, ir politinis (Locke'as), ir ekonominis (Adamas Smithas), jau paremia amerikiečių sukilėlius, kurie, sekdami Franklino ir Washingtono pėdomis, pakyla į pirmąją demokratinę revoliuciją.
Prancūzijoje, kai Liudvikas XVI pasirodė esąs nepajėgus reformuoti monarchiją, nors Turgot ir labai stengėsi, išmušė naujos revoliucijos valanda.


 

Išleidimo metai: 2003
Puslapių skaičius: 328
Formatas: 24x30 cm
Įrišimas: Kietas
Vertėjas: Iš prancūzų kalbos vertė R. Ramunienė, J. Ramunytė, S. Banionytė, J. Čeponis, D. Gintalas
Anotacija:

Amerika būtų buvusi atrasta be Kristupo Kolumbo valios, ryžto ir… klaidų? Ar įmanoma paaiškinti Prancūzijos absoliutinės monarchijos klestėjimą, nepasidomėjus Karaliaus Saulės asmenybe? O kas būtų buvusi Prancūzija ar Austrija be Frydricho II ir Marijos Teresės? Atsakymus į šiuos klausimus ir daugybę faktų iš žinomų istorijai asmenybių gyvenimo rasite antrame enciklopedijos "Jie kūrė pasaulio istoriją" tome.

Šios serijos pamatas - istorijos koncepcija, kuri pagrindinį dėmesį skiria asmenybėms. Apie garsiausius įvykius nuo senovės iki mūsų dienų pasakojama pasitelkus didžių vyrų ir moterų - svarbiausių istorijos kūrėjų - biografijas.

Šiame tome pateikta 100 nepaprastų biografijų - nuo Kastilijos karalienės Izabelės Katalikės iki Mirabeau. Pasakojama apie didžiuosius XVIII a. Europos ir Azijos monarchus, garsiausius tyrinėtojus ir atradėjus, religijos reformuotojus, šventuosius, filosofus ir menininkus.


 

Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai