Itališkos "špilkos"

Itališkos "špilkos"

6,98 € 24,10 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Itališkos "špilkos"
Autoriai: Magdalena Tulli
Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
Vertėjas: iš lenkų kalbos vertė Birutė Jonuškaitė
Anotacija:

Romanas apie mažos mergaitės didelį skausmą.


Autobiografinė apysaka Itališkos „špilkos“ yra tarsi raktas į visą Magdalenos Tulli kūrybą. Pasakotoja sugrįžta vaikystėn, kalba apie patirtas traumas. Karas ir pokaris, vaiko vienatvė, sudėtingi santykiai su tėvais, Rytų ir Vakarų kontrastai, susvetimėjęs pasaulis – šios sudėtingos temos atskleistos vaiko akimis, tačiau iš platesnės, suaugusiojo perspektyvos. Rašytoja tyrinėja atminties slėpinius ir tai, kaip žmogaus gyvenimas gali būti nulemtas praeities. Šeimos problemos susipynusios su istorija, geresnio gyvenimo ilgesys slepia buvimo skausmą.


Magdalena Tulli (g. 1955) – viena originaliausių Lenkijos rašytojų. Lietuviškai pasirodo antra jos knyga (jau išleistas romanas „Yda“). Itališkos „špilkos“ yra tarsi raktas į visą kūrybą. Rašytoja neslepia, kad rašo apie savo šeimą. Pasakotoja prisimena vaikystę, kai ir šeimoje, ir mokykloje jautėsi blogai. Tėvas – italas, motina – koncentracijos stovykloje emocijas ir atmintį praradusi lenkė. Atostogas leisdama pas močiutę Italijoje, į Lenkiją pas motiną mergaitė grįždavo kaip į pragarą. Dvikalbystės nepatogumai, mokinių ir mokytojų priešiškumas dėl geresnių rūbų, atsivežamų iš Vakarų, vaiko vienatvė ir bejėgiškumas susvetimėjusiame pasaulyje, persunktame absurdiškos ideologijos... Vyksta tyli, vos matoma ir vis dėlto herojiška mažosios veikėjos kova už save, gilinimasis į savo lemtį, savo istoriją.


„Jei kritikai kasmet galėtų pasiūlyti knygą švedų akademikams, 2011 metų pabaigoje išrinkčiau „Włoskie szpilki“. (Grzegorz Vysocki, „Dwutygodnik“)


Išleidimo metai: 2014
ISBN: 978-9986-39-792-2
Puslapių skaičius: 168
Įrišimas: kietas
Formatas: 20.7 cm x 13.5 cm x 2 cm
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai