Gyvenimo druska. Romanas

Gyvenimo druska. Romanas

3,60 € 12,43 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Gyvenimo druska. Romanas
ISBN: 978-9986165835
Išleidimo metai: 2007
Puslapių skaičius: 175
Formatas: 15x22
Įrišimas: Kietas
Vertėjas: Vertė Auksuolė Beresnevičienė
Anotacija:

Benoîte Groult (g. 1920 m.) – viena ryškiausių prancūzų kultūros veikėjų, rašytoja ir žurnalistė. Kilusi iš menininkų šeimos – jos motina buvo garsiojo prancūzų dizainerio Paulio Poiret duktė, tėvas – žymus Art noveau baldų restauratorius. B. Groult savo gyvenimą paskyrė literatūrinei kūrybai ir kovai už moterų teises.

Tris kartus ištekėjusiai trijų dukterų motinai ir trijų dukraičių senelei pasaulinį pripažinimą atnešė autobiografinis romanas „Druska ant mūsų odos“ – jausmingas, erotiškas, pasakojantis apie visą gyvenimą trunkančią paryžietės intelektualės ir bretonų žvejo meilę, pagal kurį 1992 m. buvo pastatytas to paties pavadinimo filmas. Naujausias jos pačios išgyvenimais paremtas romanas „Gyvenimo druska“ pasakoja apie senatvę – apie tai, kaip senstanti moteris jaučiasi jaunystės kulto apimtoje visuomenėje. Keleto kartų likimą, herojės, jos sesers ir dukters meilės istorijas atskleidžiantis romanas ironiškas, intelektualus ir drauge savotiškai lyriškas.

Benoîte Groult drąsi: imdamasi visuomenėje nutylimų, „nepatogių“ temų – tokių, kaip moterų teisės, abortai, o dabar – teisė senatvėje gyventi visavertį gyvenimą ir mirti savo noru, – ji išreiškia daugelio skaitytojų, kurie apie tai nekalba, tačiau pritaria, poziciją. „Gyvenimo druska“ pasakoja senų sutuoktinių Alisos ir Adriano, jų dukters Marionos, jos vyro Moriso ir meilužio airio Briano gyvenimo bei meilės istorijas. Susipinančios siužetinės linijos leidžia sekti aštriai ir juokingai apie savo senatvę pasakojančios Alisos, visą gyvenimą du vyrus mylinčios Marionos ir ...žmonių likimus valdančios Moiros istorijas. Autorės vaizduojama senatvė nekelia pasigailėjimo, meilė – nespaudžia ašarų. Senatvė čia – proga ironiškai pažvelgti į save ir savo aplinką, o drastiškas meilės suvokimas pamina visuomenės priimtą moralę.

Autoriai: Benoite Groult
Leidykla: Tyto alba
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai