Aš noriu, kad manęs kas nors kur nors

Aš noriu, kad manęs kas nors kur nors

2,60 € 8,98 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Aš noriu, kad manęs kas nors kur nors lauktų
ISBN: 9955-584-02-5
Knygos ištrauka: Turinys

Žaidimėliai bulvare /9
P. N. N. /21
Vyras ir moteris /33
The Opel Touch /36
Ambra /46
Atostogos /56
Dienos įvykis /73
Ketgutas /85
Jaunėlis /91
Ilgus metus /105
Klik klak /121
Epilogas /148


Vyras ir moteris

Vyras ir moteris važiuoja užsienietiška mašina. Mašina kainavo tris šimtus dvidešimt tūkstančių frankų, bet keista, lizingo bendrovėje vyras kur kas labiau dvejojo dėl kasmetinių mokesčių lipduko.

Dešinysis purškiklis veikia blogai. Vyrą tai baisiausiai siutina.
Pirmadienį jis paprašys sekretorės, kad paskambintų Salomonui. Akimirką jis prisimena sekretorės krūtis, labai mažas. Jis niekada negulėjo su sekretorėmis. Tai vulgaru ir šiais laikais gali brangiai kainuoti. Šiaip ar taip, žmonos jis neapgaudinėja nuo tada, kai žaisdami golfą su Antuanu Sej pasilinksmino ir suskaičiavo, kiek kiekvienas mokėtų alimentų.
Jie važiuoja į savo namą kaime. Labai graži sodyba netoli Anžė. Nuostabiai išlaikytos proporcijos.
Nusipirko ją už grašius. Tačiau remontas...
Kambarių sienos iškaltos brangiu medžiu, puikus židinys, kritęs į akį pas vieną anglą antikvarą, jį teko akmuo po akmens išardyti ir vėl sudėti. Ant langų - sunkios, per vidurį sutrauktos užuolaidos. Moderniai įrengta virtuvė, dailiai raštuotos šluostės ir pilko marmuro stalai valgiui gaminti. Vonių tiek, kiek kambarių, baldų nedaug, bet visi senoviniai. Ant sienų - per daug paauksuoti ir pernelyg platūs rėmai devyniolikto amžiaus graviūroms, kurių dauguma - medžioklės scenos.
Šiek tiek atsiduoda nuvorišų skoniu, bet laimei, jie to nesuvokia.

Vyras apsirengęs kasdieniškai; padėvėtos tvido kelnės ir dangaus mėlio kašmyrinis golfas (žmonos dovana penkiasdešimtmečio proga). Batai iš "John Lobb", už nieką pasaulyje nepirktų kitur. Blauzdas aptempusios kojinės, aišku, škotiškos vilnos. Kaipgi kitaip.
Važiuoja jis gana greitai. Užsigalvojęs. Kai nuvyks, pasikalbės su sargais apie sodybą, ūkio darbus, skroblų genėjimą, brakonierius... Jis nemėgsta tų pokalbių. Negali pakęsti, kai iš jo tyčiojasi, o tiedu taip ir daro: vos pasivilkdami imasi darbo penktadienio rytą, nes vakare atvažiuoja šeimininkai, juk reikia sukurti įspūdį, kad nors šiek tiek pajudinai užpakalį.
Turėtų ištrenkti juos lauk, bet dabar tikrai nėra kada užsiimti.
Jis pavargęs. Dalininkai ėda jam nervus, su žmona beveik nebesimyli, priekinis stiklas aplipęs uodais, dešinysis purškiklis blogai veikia.

Moters vardas Matilda. Ji graži, bet iš karto matyti, kad visiškai palaidojusi save.
Visada žinojo, kad vyras ją apgaudinėja, taip pat žino, kad jei ir liovėsi, tai tik dėl pinigų.
Ji sėdi šalia vairuotojo, mirtininko vietoje, bedžiaugsmė, kaip visada per tuos nesibaigiančius važinėjimus.
Galvoja apie tai, kad niekada nebuvo mylima, neturi vaikų, apie mažą sargienės berniuką, vardu Kevinas, kuriam sausį sukaks treji... Kevinas, koks baisus vardas. Jei būtų turėjusi sūnų, būtų pavadinusi jį Pjeru, savo tėvo vardu. Prisimena kraupią sceną, kurią ištaisė vyras, kai ji užsiminė apie įvaikinimą. Bet tuo pat metu galvoja ir apie žaliąjį kostiumėlį, kurį anądien pastebėjo "Cerruti" vitrinoje.

Jie klausosi "Fipo". "Fipas" - kaip tik: jie labai mėgsta klasikinę muziką, nes geba ją įvertinti, visų kraštų melodijos sukelia atvirumo pasauliui jausmą, o šykščios naujienų blykstės pernelyg trumpos, kad vargai ir nelaimės užtvindytų automobilio saloną.

Jie ką tik sumokėjo kelio mokestį. Vienas kitam kol kas neištarė nė žodžio, o važiuoti dar gana toli.
Išleidimo metai: 2003
Formatas: 15x22 cm
Puslapių skaičius: 166
Įrišimas: Kietas
Vertėjas: Iš prancūzų kalbos vertė Valdemaras Papievis
Anotacija: Šių dvylikos novelių veikėjai nesistengia pakeisti pasaulio, kuriame gyvena, puoselėja viltis ir mėgina išsikapstyti iš užgriuvusių negandų. Kad ir kas atsitiktų, jie nebando nieko įrodyti ar gelbėti žmonijos. Jie nėra herojai. Tik žmonės, su kuriais net nepasukdamas į jų pusę galvos kasdien prasilenki, o Anna Gavalda parodo, kokios emocijos verda kiekvieno jų viduje. Išskyrusi juos iš minios, iš tiesų ji pasakoja apie bet kurio iš mūsų gyvenimą.
Autoriai: Anna Gavalda
Leidykla: Baltos lankos
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai