Tikroji arbatos istorija

Tikroji arbatos istorija

12,34 € 42,61 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Tikroji arbatos istorija
Leidykla: Mintis
Autoriai: Victor H. Mair, Erling Hoh
Anotacija: Victor H. Mair, Erling Hoh „Tikroji arbatos istorija“ - antroji maisto kultūrai skirtų leidinių serijos knyga, pirmoji išleista 2007 metais - Sophie D. Coe, Michael D. Coe „Tikroji šokolado istorija“.

Neaprėpiama ir įspūdinga arbatos kelionė visuomet gerokai apsunkindavo užduotį jos istorijos rašytojams. Turint galvoje arbatos botanines ir gydomąsias savybes, su ja susijusius religinius, kultūrinius, ekonominius, antropologinius, socialinius, politinius aspektus, giliausią senovę siekiančias šaknis, visišką atstumų bei kalbos barjerų nepaisymą, toji užduotis daugybę gijų susieti į vientisą, eiliniam skaitytojui suprantamą pasakojimą visuomet atrodė gan bauginanti ir Vakarų, ir Rytų rašytojams. Nepaisant to, pasaulio bibliotekų saugyklose, interneto archyvuose sukaupta šūsnys knygų bei žurnalų su skrupulingais, aistringais poetų, istorikų, mokslininkų bei humanistų darbais, kurių kiekviename stengtasi atversti vieną ar kitą arbatos istorijos puslapį. Pasitelkę istorinius dokumentus bei šaltinius (prieinamus ne viena Vakarų ar Rytų šalių kalba), šioje knygoje Tikroji arbatos istorija mes stengėmės atskirti tikrus faktus nuo tradicinių liaudies pasakojimų, išsklaidyti daugybę klaidingų teiginių apie šį visų mėgstamą gėrimą, pagaliau, išgryninti visą, mūsų sukauptą medžiagą į tokį pasakojimą, kuris būtų įdomus kiekvienam besidominčiam arbata bei išskirtine jos vieta žmonijos istorijoje.

Arbata simbolizuoja tikrą nuolankumo triumfą. Jokiam kitam gėrimui gerti nesugalvota tiek puodų, puodelių ir kitos paskirties indų. Jokio kito gėrimo nepuošia tokia įvairių ritualų gausa, ir kiekvienas jų lyg veidrodis atspindi tą kultūrą, iš kurios kilo. Šiuo metu arbata yra pelninga prekė milžiniškoms tarptautinėms korporacijoms, jos auginimas užtikrina pragyvenimą milijonams ūkininkų ir plantacijų darbininkų Rytų Afrikoje, Indijoje, Šri Lankoje, Indonezijoje, Kinijoje, Irane, Turkijoje, Gruzijoje ir daugelyje kitų šalių. Nesvarbu, ar dar vienas puodelis arbatos, kurį ketinate gerti, yra paruoštas iš PG Tips, Dongding uluno, Gunpowder, Biluochun, Earl Grey ar japoniškos Gyokuro arbatos, jame vis tiek yra to paties kuklaus krūmo lapeliai. Taigi, siurbčiodami aromatingąjį gėrimą, pasigėrėkime jo spalva, prisiminkime, kokį ilgą kelią teko nukeliauti arbatžolėms laike ir erdvėje, trumpai pamąstykime apie jų istoriją, kaip jos keitė žmonių įsitikinimus, kokius kultūrinius pokyčius atnešė, apie tą ramybę, kurią jos skleidžia, minutėlę pasvarstykime, kad tą pačią akimirką prie puodelio arbatos kur nors biure, arbatinėje ar net dykumoje milijonai žmonių ilsisi po dienos darbų, mėgaudamiesi skaidria atokvėpio akimirka, kurią jiems gali suteikti tik arbata.

Perkopiau visas kalvas pietiniame Jangdzės krante,
Ir, priėjęs dar vieną kalną, nutariu čia apsistoti;
Keliaudamas vienas pats, nešuosi mažą, apskritą lyg mėnuo gabalėlį dangaus,
Visuomet pasirengęs ragauti iš antro pagal gerumą šaltinio žmonių pasaulyje.

Akmenuotas takas vinguriuoja lyg devynių drakonų nugaros keteros,
Atspindžiai vandenyje žvilga lyg penki dangaus ežerai;
Atsiskyrėlis Sun Dengas nepratarė nė žodžio, taigi grįžtu tuščiomis rankomis,
Tačiau pusiaukelėje, leisdamasis nuo kalvagūbrio, išgirstu pušų ošimą,
Sklindantį po nesuskaitomą daugybę tarpeklių.

Lankau atsiskyrėlį Čin ant Hui kalno;
mes verdame arbatą „Mažasis drakonas“,
tuomet užkopiame ant aukščiausios jo keteros
ir žvalgomės į Tai ežerą tolumoje

Su Dongpo, XI a.
ISBN: 978-5-417-01014-9
Išleidimo metai: 2011
Puslapių skaičius: 316
Vertėjas: Iš anglų kalbos vertė Jurga Grunskienė
Formatas: 17x25
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai