Pelenai asilo kanopoje, Smegenų padažas, Ekskursija: Casa matta

Pelenai asilo kanopoje, Smegenų padažas, Ekskursija: Casa matta

3,27 € 11,29 Lt
Kiekis
Į krepšelį
Pristatymo terminas iki 4 darbo dienų
Pristatymo kaina - siunčiama paštu, priklauso nuo knygų svorio
Apmokėjimas - gavus laišką, kad užsakymas paruoštas
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Pelenai asilo kanopoje, Smegenų padažas, Ekskursija: Casa matta
ISBN: 9986-39-195-4
Knygos ištrauka: - Ar tu nenorėtum tapti mūsų miesto budeliu? -pasiteiravo manęs Meras ir aš akimirksniu sutikau, nes panašūs pasiūlymai nesimėto it bananų žievės gatvėse. Aš tvirtai linktelėjau galva, tačiau taip neapdairiai, jog ji vos nenukrito nuo mano pečių. - Tačiau tu žinai, su kokiais sunkumais teks susidurti, - tęsė Meras.
- Taip, žinau, - patvirtinau, nes išties žinojau, kas manęs laukia. Perspektyva viliojo, nes man tik duok sunkumus.
- Nuspręsta.
Meras paplekšnojo man per petį, aš atsukau skruostą, tačiau jis jį paniekino. Nepykstu, nes, kita vertus, jei merai kiekvienam plekšnotų per skruostus, mieste nebūtų jokios tvarkos.
- Šeimos negalėsi turėti, - dar bandė įbauginti mane Meras, kai jau norėjau išeiti, nes nevalia piktnaudžiauti Mero svetingumu. - Senatvė tavo bus sunki ir apkartinta vienatvės...
Nesiruošiau klausyti jo išvedžiojimų, juolab kad jie man gadino šventinę nuotaiką. Aš išėjau, tapęs budeliu. Ir toks lengvumas mane apniko, toks lengvumas, toks nepakeliamas lengvumas...
Aš esu miesto budelis. Aš esu budelis ir didžiuojuosi šiomis pareigomis. Mano savimeilę glosto, kad mane pastebėjo, įvertino. Tai yra didelis dalykas, nes kiti, net sulaukę senatvės, apie panašius pasiūlymus ir svajoti nedrįsta. O mane pastebėjo. Mane pastebėjo ir atrinko iš šimtų, tūkstančių, milijonų. Kodėl? Ogi todėl, kad esu išskirtinis. Tačiau tai, kad esu išskirtinis, supratau tik tapęs budeliu. Tai yra nuostabu!
Negaliu teigti, jog pradžia buvo lengva. Visko pasitaikė. Pasitaikė sėkmių, džiaugsmų ir nusivylimų. Niekada nepamiršiu pirmosios egzekucijos. Jaudinausi prieš debiutą, prakaitavau. Atsimenu - naktį nemiegojau: kad tik gerai, kad tik gerai pavyktų...
Pavyko. Tą kartą labai gerai pavyko. Meistriškumas, tiesa, mano buvo dar menkas, tobulintinas. Ir vis dėlto man pavyko. Aš atskyriau galvą nuo kūno vienu mostu. Galva nerūpestingai žlegtelėjo į pintinę, o Meras priėjo prie manęs, apkabino, pabučiavo ir pridūrė, kad nesigaili pasirinkęs mane. Aš buvau kaip su sparnais. Mano būsena buvo neapsakoma. Aš buvau - laimingas. Tos dienos niekada nepamiršiu. Nepamiršiu Mero ištaisytų vaišių. Nieko nepamiršiu. Retkarčiais, nors tai labai retai atsitinka, kai mane apninka abejonės, kai ima graužti nepilnavertiškumo kenkėjai, aš prisimenu pirmąją egzekuciją, ir nevilties šešėliai akimirksniu atsitraukia.
Meras buvo teisus. Budelio gyvenimas yra sunkus ir longvas. Sunkus, nes daug darbo. Lengvas, nes matai savo darbo vaisius, kuriuos išvydus sugrįžta iššvaistytos jėgos. Ne, sveikata aš nesiskundžiu. Mano sveikata yra gera, geležinė. Be to, aš esu stiprus.


Išleidimo metai: 2002
Formatas: 14x20 cm
Puslapių skaičius: 607
Įrišimas: Kietas
Anotacija: Postmodernizmą išpažįstantis talentingas jaunesnės kartos rašytojas tikrove, modeliuoja naudodamas įvairių amžių kultūrines ir istorines realijas. Jo mintis skrodžia epochas (nuo antikos iki šių dienų), liesdama amžinus - gėrio ir blogio, tiesos ir melo, prasmės ir beprasmybės - klausimus. Visa tai daroma lengvai, tarsi žaidžiant žodžiais ir jų prasmėmis, nevengiant grotesko ir iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų kontrastų.
Autoriai: Herkus Kunčius
Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai