Muzikos enciklopedija, III tomas

Muzikos enciklopedija, III tomas

40,55 € 140,01 Lt
Išparduota
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Muzikos enciklopedija, III tomas
ISBN: 978-5-420-01620-6
Išleidimo metai: 2007
Puslapių skaičius: 740
Formatas: 21x27
Įrišimas: Kietas
Anotacija:
Tai knyga, turinti ir enciklopedijos, ir žodyno bruožų. Čia sutelkta muzikos teorijos, istorijos, pasaulio (ir Lietuvos) muzikinio gyvenimo duomenys, pagrįsti naujaisiais muzikologijos darbais. Enciklopedijoje publikuojama nuotraukos, piešiniai, natų pavyzdžiai.
 
Rašoma apie įvairių tautų (rusų, serbų, škotų, tadžikų, totorių, vokiečių, žydų ir kt.) ir šalių (Olandijos, Panamos, Peru, Portugalijos, Paragvajaus, Prancūzijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Vietnamo, Suomijos, Turkijos, Ukrainos) muziką. Skelbiama išsamių straipsnių apie muzikos kryptis (postmodernizmą, romantizmą, sentimentalizmą ir kt.), stilius (pankroką, popmuziką, roką ir kt.) ir žanrus (operą, operetę, oratoriją, pasiją, simfoniją, sonatą ir kt.). Gausu muzikos teorijos straipsnių (Pitagoro darna, polifonija, ritmas, tonacija ir kt.) ir biografinių straipsnių apie žymius pasaulio muzikos kūrėjus ir atlikėjus (tarp jų – Niccolo Paganinį, Carlą Orffą, Krzysztofą Pendereckį, Astorą Panteleoną Piazzollą, Sergejų Prokofjevą, Sergejų Rachmaninovą, Mstislavą Rostropovičių, Giacomo Puccinį, Elvį Aroną Presley, Pablo de Sarasatę, Franzą Schubertą, Antonio Vivaldį ir kt.). Aprašomi gerai žinomi (obojus, pianinas, smuikas, trimitas, trombonas, vargonai, violončelė ir kt.) ir retesni instrumentai (skambantys papuošalai, stiklo armonika, tromba marina), lietuvių muzikos instrumentai (ožragis, ragai, skrabalas, skudučiai, terkšlė ir kt.) ir muzikinio folkloro rūšys (sutartinės, talalinės ir kt.), skelbiamas išsamus iliustruotas straipsnis simfoninis orkestras. 
 
Pateikiama daug informacijos apie Lietuvos muzikinį gyvenimą (straipsniai Panevėžio muzikinis teatras, Pažaislio muzikos festivalis, „Polifonija“, Vilniaus festivalis, Vilniaus džiazo festivalis, Vilniaus kvartetas ir kt.), aprašomos Panevėžio, Rokiškio, Rietavo, Salų, Šiaulių ir kitos muzikos mokyklos. Daug vietos skirta lietuvių kompozitoriams, atlikėjams ir muzikologams: skelbiami straipsniai apie Miką ir Kiprą Petrauskus, Veroniką Povilionienę, Stasį Povilaitį, Antaną Rekašių, Gintarą Rinkevičių, Mūzą Rubackytę, Česlovą Sasnauską, Saulių Sondeckį, Sigutę Stonytę, Anatolijų Šenderovą, Adeodatą Tauragį, Jūratę Trilupaitienę, Mindaugą Urbaitį, Violetą Urmaną, Stasį Vainiūną, Audronę ir Birutę Vainiūnaites, Jūratę Vyliūtę ir kt.
Leidykla: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas
Sudarytojas: Mokslinės redakcinės tarybos pirmininkas Juozas Antanavičius
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai