Lietuvių tautinis kostiumas: pirštinės ir kojinės

Lietuvių tautinis kostiumas: pirštinės ir kojinės

8,63 € 29,80 Lt
Išparduota
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Lietuvių tautinis kostiumas: pirštinės ir kojinės
Autoriai: Dalia Bernotaitė-Beliauskienė
Leidykla: Išmintis
Anotacija:

Knygoje "Lietuvių tautinis kostiumas. Pirštinės ir kojinės" pristatoma nedidelė Lietuvos dailės muziejaus liaudies tekstilės rinkinio dalis - mezginiai. Leidinyje apžvelgiama pirštinių, kojinių ir šiais laikais madingų riešinių mezgimo tradicija Lietuvoje, raštų ir spalvinių derinių savitumai. Publikuojama beveik 400 pirštinių, kojinių, riešinių pavyzdžių, megztų ir tradiciniais lietuvių liaudies, ir inovatyviais ornamentais. Jų autorės paprastos kaimo močiutės ir tautodailininkės.


Anksčiau mezgimas buvo laikomas pigiu būdu originaliai pasipuošti. Dabar kiekvienas jį vertiname skirtingai. Vieniems tai pomėgis, malonumas, būdas atsipalaiduoti, aistra, kūryba ar net gyvenimo būdas, kitiems darbas, verslas, tretiems beprasmis laiko gaišimas. Knyga "Lietuvių tautinis kostiumas. Pirštinės ir kojinės" skirta tiems, kurie mano, kad rankdarbiai Lietuvoje vėl grįžta į madą.


Dalia Bernotaitė-Beliauskienė - etnografė, istorikė, Lietuvos dailės muziejaus liaudies tekstilės rinkinio saugotoja ir tyrinėtoja, muziejuje dirbanti nuo 1985 m., daug metų dalyvaujanti ekspozicijose lietuvių materialinei ir dvasinei kultūrai rinkti. Straipsnių apie lietuvių liaudies audinius ir drabužius, katalogo „Lietuvių moterų drobulės" (2004) autorė, kelių leidinių ir katalogų bendraautorė ir sudarytoja.

Išleidimo metai: 2013
ISBN: 9785417010668
Puslapių skaičius: 256
Įrišimas: Kietas
Formatas: 18x22
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai