Jojimo pagrindai

Jojimo pagrindai

7,00 € 24,17 Lt
Išparduota
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Jojimo pagrindai
ISBN: 9955084227
Knygos ištrauka: TURINYS

1. Įvadas................................11
2. Apsimeskite žirgu................................15
3. Keturi pagrindiniai principai................................20
4. Mokymasis ir smegenys................................34
5. Anatomija................................42
6. Pusiausvyra ir kūno laisvė................................61
7. Žinginė ir tinkama sėdėsena................................68
8. Lengvoji risčia................................76
9. Rankos................................86
10. Aliūro keitimai................................96
11. Mokomoji risčia................................105
12. Voltos ir posūkiai................................112
13. Pristabdymai ir sutelkta laikysena................................122
14. Pusšuoliai................................129
15. Energijos jėgos................................134
16. Paplatintas žingsnis................................144
17. Šoniniai judesiai ................................150
18. Šuoliai................................164
19. Žirgo miklinimas................................177
20. Santrauka ................................180

I priedas. Išjodinėjimo testas................................183
II priedas. Instruktoriui apie kojos ilginimą................................186
III priedas. Trumpa naudingų vaizdinių apžvalga................................189
Rodyklė................................196

PRATARMĖ
Daugelis mūsų esame persmelkti puritoniškos darbo etikos, anot kurios, sėkmė tiesiogiai proporcinga kovos tikslui. Nuo pirmųjų klasių mokykloje mes raginami plušėti iš peties, kad gautume geresnius pažymius, daryti daugiau atsispaudimų, apibėgti daugiau ratų, kad taptume futbolo komanda. "Jei nesistengsite, nieko nepasieksite." Paskui mes lipame ant žirgo, jautraus šuoliuojančio sutvėrimo, kuris nieko nenutuokia apie darbo etiką, ir varome jį iš proto. Net geriausi ketinimai sukelia įtampą ir nelankstumą. Žirgas į mūsų stresą reaguoja savuoju stresu ir reikalai vis prastėja.
Sally Swift savo ramia išmintimi ir kilniaširdišku supratimu prašo mūsų iš naujo įvertinti jau įprastas reakcijas ir tokiu būdu pakeisti požiūrį į jojimą ir žirgų dresavimą.
Tik žinodami jojimo istoriją suprasime pagrindinę daugumos bėdų su žirgais priežastį. Europoje klasikinio jodinėjimo tradiciją labiausiai puoselėjo kariškiai. Neprityrę naujokai būdavo sodinami ant dresuotų žirgų, dažniausiai pririštų už kordos, ir paskui ištisus mėnesius po daug valandų kasdien treniruojami, kad išmoktų "geros sėdėsenos". Išlikdavo tinkamiausi, daugybė atkrisdavo. Naujokas privalėdavo įveikti fizinį skausmą, kurį keldavo žirgo judėjimas, ir emocinį pažeminimą, kurį keldavo rėkiantis instruktorius. Jei jis balne sėdėdavo netaisyklingai, stengdamasis sumažinti fizinę įtampą, instruktorius jį šiurkščiai apšaukdavo. Palengva per daugelį mėnesių ištvermingas naujokas išmokdavo jodinėti. Jis galėjo nežinoti, kaip jo kūnas anatomiškai prisitaikydavo prie judančio žirgo kūno, bet imdavo judėti išvien su žirgu. Toks mokymosi būdas, galiausiai duodantis puikių rezultatų, reikalauja šimtų valandų darbo, daugybės žirgų ir nuolat šalia esančio gero instruktoriaus. Šiandien retas jojikas įstengtų rasti tiek laiko, žirgų ar instruktorių.
Sally Swift rainiu analitišku požiūriu susiejo tradicinį jodinėjimo mokymą su visapusiškomis žmogaus ir žirgo anatomijos žiniomis. Anot Sally, jei žmonės supranta, kaip jie juda, kaip juda žirgas, kaip jie sąveikauja, tai remdamiesi tuo supratimu jie bent jau gali sutrumpinti begalines mechaniško mokymosi valandas.
Ši knyga iš dalies yra Sally atsakas į daugelio iš mūsų, kuriems ji padėjo savo pamokomis, raginimą: "Surašykite visa tai į knygą!" Ji taip ir padarė. Tikiuosi, kad skaitytojai, sklaidydami knygos puslapius, pajus tą pačią dvasią ir išmintį, švelnumą ir sveiką protą, kuriuos Sally perteikė tiems laimingiesiems, kuriems pasisekė būti jos mokiniais.
Edward E. Emerson jaunesnysis, U.S. Combined TrainingAssociation prezidentas, 1974 m. Pasaulio čempionato ir 1976 m. Olimpinių žaidynių JAV jojikų komandos narys
Puslapių skaičius: 200
Formatas: 18x25 cm
Įrišimas: Kietas
Vertėjas: Iš anglų kalbos vertė Margarita Bautrėnienė
Anotacija: Ilgus metus dirbusi jojimo instruktore autorė išdėsto savo mokymą, pagrįstą žmogaus ir žirgo anatomijos, jo elgsenos žiniomis, pritaiko senovės Rytuose atrastas kūno valdymo gudrybes. Laikydamasis autorės siūlomų keturių pagrindinių principų, balne įtampos nejaus ne tik profesionalus raitelis ar mėgėjas, bet ir žmogus su fizine negalia.
Niekad anksčiau jojimo vadovėliuose nenaudotos tikslios iliustracijos ir nuotraukos leis naujai įvertinti jojimą.

"Tikrai unikali jojikė Sally Swift giliai supranta raitelio ir žirgo problemas. Remdamasi savo jojimo patirtimi ir mokydama daugybę raitelių visoje šalyje, ji ištobulino savitą jojimo techniką. Jaudinantis, taiklus ir žavus tekstas padės skaitytojams naujai pažvelgti į jojimo meną ir jojimo mokymą.
Visų jojimo būdų ir lygių atstovams autorės technikos pasirodys smagios, lengvos ir padės padaryti stulbinančių atradimų balne. Jojimo instruktoriams knyga taps neįkainojama priemone mokyti gero jojimo.
Knyga bus nuolat skaitoma ilgus metus ir teiks nesenstančių patarimų raiteliams, kurie siekia tobulinti savo jojimo įgūdžius." Tad Coffin, 1979 m. Monrealioolimpiadosaukso medalininkasindividualiose ir komandinėse rungtyse

"Net geriausi raiteliai žino, ką reiškia "užplaukti ant seklumos" - išgyventi laikotarpį, kai nesvarbu, kiek vargsti ir, regis, nieko negali pasiekti. Tokios duobės raitelio pažangos kelyje dažnai atsiranda dėl klaidingo jojimo supratimo. Knygoje "Jojimo pagrindai" labai tiksliai paaiškinama ir parodoma, kas ir kaip, be to, išradingai atrandami aiškūs psichologiniai vaizdiniai. Tikrai originali knyga daugeliui padės siekti aukštesnių tikslų." William Stejnkraus, JAV jojikų komandos (U.S. Equestrian Team, Inc) pirmininkas, 1968 m. meksiko olimpiados parodomųjų šuolių aukso medalio laimėtojas
Autoriai: Sally Swift
Leidykla: Alma littera
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai