Atlyginimą renkamės patys

Atlyginimą renkamės patys

11,90 € 41,09 Lt
Išparduota
Norite pasiteirauti? 8 682 53171 senanauja@gmail.com
Prekės aprašymas
Pavadinimas: Atlyginimą renkamės patys
ISBN: 978-995546042-8
Išleidimo metai: 2007
Puslapių skaičius: 208
Formatas: 13x21 cm
Įrišimas: Minkštas
Anotacija:

Norite uždirbti daugiau? O kas nenorėtų. Žinoma, galima paprieštarauti, kad dirbti einame ne vien todėl, jog mums už tai atsiliginama pinigais. Darbas vieniems yra tapęs hobiu, kitiems - saviraiškos forma, tretiems - kryžiumi, kuri privalu tempti per gyvenimą. Vis dėlto kad ir kaip vertintume savo užsiėmimą, kad ir kokios būtų mūsų pareigos ir išsilavinimas, darbas dar yra ir finansinių resursų šaltinis.

 Lietuviška patirtis

Knygų apie tai, kaip uždirbti daugiau, kaip išsiderėti didesnį atlyginimą rašyta ir prirašyta. Yra tokių ir mūsų knygynuose. Kodėl „Verslo žinios" sumanė išleisti dar vieną? Priežastis paprasta: dauguma tokių knygų - verstinės, o kiekvienoje šalyje vis kita specifika. Kas aktualu Vokietijos, Prancūzijos, JAV ar dar kokios šalies dirbantiesiems, visai nebūtinai rūpi ir Lietuvos gyventojams. Taigi šioje knygoje pirmiausia atsižvelgta į tai, kas būdinga Lietuvos darbo rinkai. Tiesa ta, kad joje vykstantys pokyčiai gerokai palankesni ne darbdaviui, o darbuotojui. Kai šių stinga, lengviau ir  mėgstamą darbą gauti, ir pasiderėti dėl trokštamo atlyginimo bei nefinansinių priedų.

Nors vieningo recepto, kaip susiskaičiuoti savo galimą atlyginimą ir nėra, ekspertai pateikia patarimų, kurie jums padės bent jau susiorientuoti užmokesčio vingrybėse. Lygiai taip čia rasite pasiūlymų, kaip tapti geidžiamu specialistu darbo rinkoje ir netgi - perviliotojų „auka". O tai, žinia, padeda pasididinti atlyginimą.

Kita vertus, visai nebūtina pasikelti atlyginimą keičiant darbovietę. Įvairiausių galimybių paprastai galima rasti ir esamame darbe. Bene didžiausia klaida - įsivaizduoti, kad jau išmanote viską ir niekas jūsų nebenustebins. Tada taip ir kyla pagunda nuslinkti į kokį ramų užutekį ir dirbti kasdienius rutininius darbus. Tokiems darbuotojams tikrai vargu ar kas pasiūlys didesnį atlyginimą ar atsakingesnį darbą.

Tad ši knyga pravers kiekvienam, kuris nori ir siekia daugiau.

O gal esate tikras aktyvistas, bet bendradarbiai (ar net pats vadovas) stengiasi jus „pastatyti į vietą". Atsakymas paprastas - nepasiduokite ir pamėginkite susirasti palaikymo komandą. Taisyklė, kad vienas darbe ne karys, galioja ir siekiantiems uždirbti daugiau.

Šioje knygoje pateikiame ne vien naudingų patarimų, bet ir konkrečių gyvenimiškų pavyzdžių, kurie iliustruoja, kaip vienomis ar kitomis aplinkybėmis elgėsi darbdaviai ir darbuotojai. Bet kokias išvadas galima pasidaryti iš šių patirčių.

 Norintiems uždirbti daugiau

Ne paslaptis, jog daugelyje įmonių daugiau uždirba tie, kas moka garsiai paskelbti apie savo nuopelnus, nors šalia tyliai ir nuosekliai dirbantis kolega nuveikia kone dvigubai. Arba kodėl naujai „nusipirktam" darbuotojui mokamas didesnis atlyginimas negu tam, kuris įmonėje ne tik pluša penkerius metus, bet ir „vykdo penkmečio planą per dvigubai trumpesnį laiką". Kodėl statybininkas uždirba gerokai daugiau negu jo viršininkas? Arba kodėl vienos įmonės vadovas gauna keletą tūkstančių litų algos - tiek pat, kiek sostinės centre esančio restorano padavėja susirenka iš arbatpinigių, - o kitos bendrovės vadovo alga artėja šešiaženklės sumos link?

Į šiuos klausimus ir ieškoma atsakymų knygoje. Nes galioja bendri dalykai, kurie padeda išsiderėti didesnį atlyginimą. Galų gale - gauti adekvatų atlygį už tai, kiek savo sugebėjimų, entuziazmo, iniciatyvos įdedame į darbo valandas, kartais - ir po jų.

Knygoje siūlomi ir orientaciniai įvairių atlyginimų variantai, kuriuos papildo komentarai, kas gi lemia, kad tos pačios srities profesionalas vienoje įmonėje gauna, tarkime, 3.000 Lt, o kito alga, žiūrėk, skaičiuojama dešimtimis tūkstančių.

Nesvarbu, ar keičiate darbą, ar toje pačioje bendrovėje kovojate dėl galimybės užsidirbti, derėtis su darbdaviu yra tekę kone kiekvienam. Arba bent kartą per metus aptarti nuveiktus darbus ir dėlioti kitų metų planus. Gerai parengtos derybos gali palengvinti jūsų kelią į sėkmę.

Taigi, galima sakyti, kad ši knyga kilo iš noro sužinoti daugiau apie tai, kiek ir kaip galima uždirbti. Šia tema autorės kamantinėjo ne vieną konsultantą. O sukauptomis žiniomis dalijasi ir su skaitytojais.

Autoriai: Agnė Ramonytė, Rasa Dževeckytė
Leidykla: Verslo žinios
 
Knygos Filmai, Muzika, Žaidimai